Yeni Düşlerim Var...Var mı isteyen?

2007-07-14 17:34:00
Yeni doğmuş  bebekler için;saglıklı ve mutlulukla sürecek uzun hayat düşlerim var.Hastalıktan ve Zayıflıktan koruyacak onları..al al yapacak sağlıktan yanaklarını  taze düşlerim var var mı bebeği için isteyen?

   Bir o köşesinde Ülkemin bir bu köşesinde yada herhangi yerde Babası bisiklet alamamış Ali için,Babası bebek alamamış Ayşe için rüyalarda görülecek tatlı düşlerim var.Şekerler renk renk,tat tat çikolatalar..kaykaylar,toplar..Bedava bunlar!Alinin Ayşenin Babası buradalar…

  ‘Evladımız ne çabuk büyüdü değil mi Hanım,bak yuvadan uçuyor”Evet bey acılarını görmeyiz insallah’diyen Anne ve Baba  evlatları için sımsıkı ağlarla mutluluk üzerine,sadakat üzerine Aşkla örülmüş Evlilik düşlerim var;tap taze..gururdan,bencillikten uzak bir beden vaad eden hayatı..

  20 yasında,23 yasında..yavrusunu bu vatan için bu vatan topraklarına salmış Türk kadını,Yiğit Er’in Yiğit Anası..gam koymayasın diye içine sabrım var yeni taze..Şeref düşlerim,kudretlerim var sana..Al.

  Hayattan kaçmış,zulüm görmüş,kendi kendine kalmış Allahıyla kalmış bilinmez yerdeki yalnız insan..Yüzün yada Elbisen kirlenmiş mühim değil Ak tut içini!Açlıktan ölde elini Timsah yapma,laf duy derde düşde dilini Yılan yapma!dayan..tertemiz yarın düşlerim var sana.

  Aç yanından gülerek,aciz elini  iterek,hayvanları tekmeleyerek geçen Adam..Kul hakkında gözü,haram parada eli, cebi günahlarla dolu Adam…insanlık düşlerim var senin için doğruluk dürüstük başlangıç  yeni düşlerim var..

  Simsiyah bir karanlıktan Aydınlığa Yükselmiş,Tüm Dünyayı yola getirmiş ULU ÖNDER!Can verilmiş, kan dökülmüşte dalgalanmış Al Bayrağım!Cumhuriyetle köklenmiş,Laiklikle filizlenmiş yenilmez orduların,çağdaş Türk gençlerinin evi TÜRKİYEM!kucağında yaşayanlar için şeref düşlerim,yeni Onur düşlerim var.

4
0
0
Yorum Yaz